Jak zrobić 100 pompek

Gdy osiągniesz 100

Jeśli osiągnąłeś 100 pompek to GRATULACJE!

Twoja mięśnie ramion i klatki piersiowej są już dobrze rozwinięte. Znacznie lepiej rozwinięte niż większości ludzi. Oczywiście możesz trenować dalej i osiągać kolejne rekordy, my jednak proponujemy coś odrobinę innego.

Zachęcamy Cię do zadbania o resztę ciała, nie tylko o górne partie mięśni. W końcu chcesz być cały piękny i zdrowy. Oczywiście chcemy też żebyś utrzymał 100 pompek. Po kolei więc…

Jak utrzymać 100 pompek

Teraz, gdy robisz 100 pompek, warto utrzymać poziom jaki osiągnąłeś. Dzięki temu Twoje mięśnie mogą pozostać rozwinięte i silne do późnej starości.

Aby to osiągnąć, wystarczy, że będziesz robił pompki co drugi dzień. Teraz, gdy już jesteś wprawiony, pomysłów na trening pompek nie powinno Ci zabraknąć.

Poniżej przedstawiamy przykładowy trening, który utrzyma Cię w dobrej kondycji:

  • Poniedziałek: robisz 100 pompek
  • Środa: robisz serie wymienione w cyklu powyżej 60 pompek
  • Piątek: robisz maksymalną ilość pompek jaką jesteś w stanie wykonać (oczywiście minimum 100)
  • Weekend - przerwa

Taki trening jest w miarę zróżnicowany, więc jest szansa, że nie stanie się zbyt szybko nudny. Dodatkowo, raz w tygodniu zmusi Cię do porządnego wysiłku, dzięki czemu nie spoczniesz na laurach.

Zamiast tego treningu, możesz też wymyślać swoje wariacje, lub po prostu robić co drugi dzień tyle pompek ile tylko dasz radę, albo po prostu równe 100. Ważne jest, żebyś czuł, że się zmęczyłeś.

Rozwój innych mięśni i ciała ogólnie

Chcielibyśmy zachęcić Cię jednak również do tego, abyś oprócz pompek (głównie mięśni ramion i klatki piersiowej) rozwijał również resztę ciała. Inne treningi wytrzymałościowe i takie jak bieganie, pływanie, kolarstwo, czy trening mięśni brzucha, będą doskonałym uzupełnieniem treningu pompek. Pozwolą Ci utrzymać piękne i silne ciało przez długie lata.

Mamy w zanadrzu jeszcze kilka ciekawych kursów, które będziemy promować, abyśmy wszyscy byli zdrowsi i silniejsi. Jednym z nich jest rozwijana powoli strona o mięśniach brzucha, na której prezentujemy sprawdzone sposoby treningu. Kolejne już wkrótce.

Zachęcamy też abyś został naszym fanem na facebook. Dzięki temu będziesz wiedział o wszystkich nowościach na naszej stronie gdy tylko się pojawią.

Pozdrawiamy serdecznie!

Advertisement