Jak zrobić 100 pompek

Test pompek

Test pompek jest nieodłączną częścią całego programu 100 pompek. Właśnie dzięki temu testowi cały czas wykonujesz program dopasowany do Twojej aktualnej kondycji fizycznej.

Test musisz wykonać przed rozpoczęciem programu, aby ocenić, od którego cyklu treningowego rozpocząć.

Będziesz musiał go powtarzać po każdym cyklu treningowym, aby ocenić, czy przechodzisz do następnego cyklu, czy powtarzasz bieżący.

Zanim jednak rozpoczniesz test, upewnij się, że nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych abyś trenował pompki. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, najlepiej zasięgnij opinii lekarza.

Test

Test jest niezwykle prosty. Wystarczy, że wykonasz za jednym razem tyle pompek ile tylko możesz. Pamiętaj tylko, aby wykonywać pompki jak najbardziej poprawnie. Nie oszukuj sam siebie. Ten test pozwoli Ci wybrać właściwy dla Ciebie trening. Jeśli nie zrobisz go poprawnie, wybierzesz niewłaściwy trening i korzyści z niego nie będą tak wymierne.

Poprawnie wykonany test całkowicie Cię zmęczy i pozostawi leżącego na podłodze z rękoma jak z waty. Namawiam Cię jednak do ostrożności – przesadne przeciążanie się może doprowadzić do kontuzji lub przemęczenia, a w każdym z tych przypadków rezultaty będą odwrotne do oczekiwanych.

Pamiętaj, aby przed i po każdym teście zrobić sobie przynajmniej 2 dniowy odpoczynek. Nie wykonuj testu zaraz po skończeniu cyklu ani nie przechodź od razu do następnego. Zbyt intensywny trening mięśni spowalnia ich rozwój a może go wręcz zupełnie zatrzymać. Po porządnym wysiłku należy im się więc czas na regenerację.

Pamiętaj również o rozgrzewce – rozciąganie, wymachy i skręty tułowia będą naprawdę przydatne, a jeśli jesteś już w dobrej kondycji rozważ zrobienie kilku wstępnych pompek na rozruch.

Wynik testu

Test pozwala Ci zdecydować, który cykl treningowy wybrać. Ilość wykonywanych przez Ciebie pompek Będzie rosła z testu na test i powoli będziesz zmieniał cykle na coraz bardziej zaawansowane, Aż w końcu podczas kolejnego testu osiągniesz magiczną liczbę 100 pompek.

Powodzenia!

Advertisement