Jak zrobić 100 pompek

Jak ćwiczyć pompki

Trening pompek

  • Połóż się płasko na brzuchu.
  • Umieść dłonie płasko na ziemi na wysokości barków, troszkę szerzej niż szerokość Twoich barków.
  • Utrzymuj ciało w pozycji wyprostowanej.
  • Unieś ciało do góry rozprostowując ramiona, wciąż utrzymując ciało w pozycji wyprostowanej. Unikaj tendencji wyginania tułowia do tyłu.
  • Ciało powinno opierać się teraz jedynie na dłoniach i palcach stóp, będąc cały czas w pozycji wyprostowanej.
  • Kolejne pompki wykonuj poprzez unoszenie i opuszczanie ciała jedynie poprzez zginanie i rozprostowywanie ramion.
  • Nie kładź się na ziemi pomiędzy pompkami. Od pierwszej do ostatniej pompki kontakt z podłożem powinny mieć tylko palce u stóp i dłonie.

Tam taram!! – tak właśnie wyglądają poprawne pompki.

Występują również inne odmiany pompek – Łatwiejsze i trudniejsze. Swój trening możesz dopasować do poziomu swojej sprawności fizycznej.

Pompki “lekkie” – Łatwiejsza wersja pompek

Ten rodzaj pompek przeznaczony jest dla osób, które nie są w stanie wykonać zwyczajnych pompek opisanych powyżej. Trening pompek “lekkich” jest doskonałym przygotowaniem do wykonywania pompek zwyczajnych.

Pompki lekkie wykonujemy tak samo jak pompki zwyczajne. Jedyną różnicą jest to, iż zamiast na palcach stóp, podpieramy się na kolanach. Przy wykonywaniu tego typu pompek warto zadbać o miękkie podłoże dla kolan. Może to być ręcznik albo mata do ćwiczeń, lub też zwykła karimata.

Pompki na jednej ręce

Pompki na jednej ręce są przeznaczone dla prawdziwych sportowców i niezwykle trudne w wykonaniu. Na załączonym zdjęciu widzimy, Że podczas ich wykonywania nogi rozstawione są szeroko. Ma to zapewnić równowagę podczas Ćwiczenia. Watro też wiedzieć, że im szerzej rozstawione nogi, tym Łatwiej wykonać pompkę na jednej ręce, należy jednak pamiętać, aby utrzymywać wyprostowane tułowie.

Ćwiczenie pompek na jednej ręce ma sens dopiero, gdy jesteśmy bardzo wytrenowani i swobodnie robimy 100 pompek zwykłych. Należy jednak pamiętać, Że pompki na jednej ręce nie są tak zdrowe jak pompki zwykłe, gdyż podczas ich wykonywania mięśnie całego ciała nie pracują symetrycznie.

Na naszej stronie zachęcamy raczej do wykonywania pompek zwykłych.

Advertisement