Jak zrobić 100 pompek

Wszystko szło świetnie, aż nagle kolejny dzień jest nie do przejścia.

Każdy z nas przed rozpoczęciem treningu ma swoją określoną wydolność. Gdy rozpoczynamy kurs 100 pompek, podczas kolejnych tygodni nasz organizm wykorzystuje coraz lepiej potencjał, który już mamy. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że posiadane już przez nas mięśnie aktywizują się. Zachodzi to stosunkowo szybko i dlatego pierwszych kilka tygodni będzie łatwych do przejścia.

Po tym czasie osiągamy jednak szczyt naszych obecnych możliwości. Zaczyna się prawdziwy rozwój… i schody. Abyś mógł zrobić więcej pompek Twoje mięśnie muszą teraz rosnąć i wzmacniać się, na co potrzeba trochę czasu i wysiłku. Od teraz przejście do kolejnego tygodnia będzie trudniejsze. Częściej też będzie zachodzić potrzeba powtórek dnia, którego nie byliśmy w stanie wykonać – czasem może i wielokrotnie.

Nie poddawaj się jednak. Każdy dzień, w którym padasz omdlały na podłogę, nawet jeśli nie wykonałeś planu, jest dniem, w którym rośniesz w siłę i mobilizujesz swoje mięśnie do rozwoju – wyglądasz coraz lepiej i jesteś coraz mocniejszy.

Warto tu zaznaczyć, że to właśnie teraz dzienne przerwy pomiędzy seriami będą najbardziej potrzebne. Po solidnej pracy mięśnie będą potrzebowały czasu na regenerację i wzrost.

Advertisement